Globalt toppbanner

Collapse

Milforum Google-søk

Collapse

Kunngjøring

Collapse
No announcement yet.

Spørsmål ang øvelse

Collapse
X
 
  • Filter
  • Tid
  • Show
Clear All
new posts
  • Trådstarter

    Spørsmål ang øvelse

    Hei.

    Jeg hadde innrullering i HV i september i fjor og fikk i desember et julebrev fra områdesjef der det sto at neste års øvelse er i august.

    Har ikke fått noe innkallelse enda.
    Når er det vanlig innkallelsen kommer før øvelse? Er det vanlig at alle blir i området blir innkalt? Greit å vite om det blir øvelse eller ikke med tanke på jobben.
    Lignende tråder

  • #2
    Sv: Spørsmål ang øvelse

    Hei og velkommen til forumet!

    Normalt får man innkalling ganske lenge i forveien, mitt område skal inn i september og fikk innkalling i mars. § 66 i Forskrift til Heimevernsloven angir faktisk 8 dagers (minimum 2 (!) dagers) varsel. Men har aldri hørt om kortere enn flere måneder til annet enn alarmøvelser.

    Nei, ikke alle i et område kalles inn hvert år. HV har nå innført en såkalt 2-1 modell, der man trener med alle befal og soldater i 2 år og deretter har man 1 år der kun befalet trener. Det kan dermed tenkes at det kun er befaltrening i ditt område i år.

    Dersom du er usikker på om det blir øvelse, så kan du ta kontakt med områdesjefen din.
    TTTF - Trykk, Tal, Tenk, F***!

    Kommentér

    • Trådstarter

      #3
      Sv: Spørsmål ang øvelse

      Fikk innkallingen i dag

      Kommentér

      Forsvarets historiske filmarkiv

      Collapse

      Working...
      X
      Besøksstatistikk