Jeg sendte inn søknad til HVU i januar. Ser ganske dårlig, så jeg skrev ganske enkelt ned hvor dårlig jeg ser, ettersom dette er mulighet. Innser i ettertid at dette antageligvis var fryktelig dumt gjort, men er det så ille at jeg bør gi beskjed, og prøve å få rettet det opp?
Kunngjøring
Collapse
No announcement yet.
HVU-glemt brilleseddel
Collapse
X
-
Kan ikke huske at noen måtte levere brilleseddel da jeg var HVU. Hvis befalet ikke sier noe på det, trenger du ikke uroe deg. Det er nok noe strengere på syn hvis du tenker førstegangstjeneste, hvor dårlig ser du? Ser du omrisset av mennesker 5 meter foran deg? Er ikke noen ekspert, men det skal være ille for å ikke bli godkjent.
-
Opprinnelig skrevet av struksa Vis postKan ikke huske at noen måtte levere brilleseddel da jeg var HVU. Hvis befalet ikke sier noe på det, trenger du ikke uroe deg. Det er nok noe strengere på syn hvis du tenker førstegangstjeneste, hvor dårlig ser du? Ser du omrisset av mennesker 5 meter foran deg? Er ikke noen ekspert, men det skal være ille for å ikke bli godkjent.
Kommentér
-
Sv: HVU-glemt brilleseddel
Litt trådnekrofili og informasjon til fremtidige søkere til HVU.
Kavet til syn og helse forøvrig er forandret fra å være relativt avslappet, til å bli de samme kravene som stilles ved sesjon og førstegangstjeneste.
Dette grunnet i at HV ikke ser seg tjent med å bruke midler på personell som ikke oppfyller helsekravene, og derfor ikke kan brukes videre i militær tjeneste. Les: Fgtj, BS, Verving.
Mer militær avdeling, mindre fritidsaktivitet.Tar du praten fra en trønder, sitter du ikke igjen med annet enn høy intelligens og et ulastelig utseende.
Kommentér
Kommentér